Snowboard-vybavení
a) Efektivní délka hrany
Jedná se o vzdálenost mezi předním a zadním styčným bodem hrany s pokrývkou. Snowboard s větší efektivní délkou hrany lépe drží v oblouku a vyznačují se klidnou jízdou i při vyšší rychlosti, snowboard s menší efektivní délkou hrany je točivější, ale při rychlé jízdě velmi neklidný a špatně ovladatelný.
b) Šířka špičky, středu a paty snowboardu
Z těchto údajů lze vypočítat vykrojení snowboardu. Vykrojení je poměr šířky na nejužším ( střed ) a na nejširším ( špička nebo pata ) místě prkna. Lze však srovnávat pouze snowboardy s přibližně stejnou efektivní délkou hrany, protože kratší snowboard je vždy ovladatelnější.
c) Průhyb
Průhyb je vzdálenost skluznice snowboardu ( mezi špičkou a patou ) od podložky ( pokud položíte nezatížený snowboard na rovnou podložku ). Při větším průhybu je více zatížena špička a pata snowboardu, tím se potlačuje chvění prkna a zlepšuje vedení hran v oblouku zejména na tvrdé ledové podložce.
d) Špička ( pata )
Šířka, výška, délka a úhel špičky prkna, která se zvedá z podložky, má rozhodující vliv na zařezávání špičky prkna při jízdě do sněhu.
e) Hmotnost jezdce
Hmotnost jezdce má vliv na prohýbání ( flexi ) snowboardu. Flexe je ovlivňována mnoha faktory jako je tvrdost prkna, pevnost v ohybu i krutu, průběh tloušťky snowboardu atd.. Pokud je jezdec příliš lehký na daný typ snowboardu, nemůže vyvinout dostatek síly k přimáčknutí prkna na sníh. Důsledkem je, že nelze využít vykrojení a lze provádět oblouky pouze o velkém poloměru. Pokud je jezdec naopak příliš těžký, znehodnocuje se funkce průhybu a snowboard je na ledovém podkladu neovladatelný.